praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Stacja odwadniająca, czyli innowacyjne rozwiązanie do pary wodnej

Czy wiesz, że istnieje urządzenie, które w instalacjach parowych przynosi oszczędności w długości zabudowy, jego utrzymaniu, zużyciu oraz zapewnia niezawodne działanie? Dodatkowo jest przystosowane do wszystkich typów odwadniaczy i stanowi niezawodną symbiozę w postaci stacji odwadniającej.
W rezultacie utrzymasz urządzenie gwarantujące niezrównany dotąd poziom bezpieczeństwa, które umożliwia wymianę odwadniaczy bez konieczności postoju instalacji. Przedstawmy się zatem…

Nowa stacja odwadniająca ARMSTRONG model TVS-6000

Na rynku stacji odwadniających pojawiło się właśnie najnowsze i godne uwagi urządzenie firmy Armstrong International – stacja odwadniająca TVS-6000. 

stacja odwadniająca TVS-6000
stacja odwadniająca TVS-6000

To, pachnące jeszcze świeżością, urządzenie zawiera aż 10 zaworów w jednym korpusie. Warto zwrócić uwagę na to, że stacja odwadniająca TVS-6000 posiada podwójne zawory odcinające z uszczelnieniem tłoczkowym przed i za odwadniaczem oraz zawory upustowe. Pamiętajmy, że kompatybilność ma duży wpływ na maksymalizowanie bezpieczeństwa, oszczędności zabudowy, czasu eksploatacyjnego i pieniędzy.

Ponadto stacja odwadniająca w wykonaniu kołnierzowym jest o znormalizowanej długości zabudowy. Dzięki temu dodatkowo zapewnia wyjątkowo prosty montaż.

Jak działa stacja odwadniająca TVS-6000 ?

Ważnym atrybutem TVS-6000 jest eliminowanie ryzyka związanego z wymianą odwadniaczy i zwiększenie bezpieczeństwa operatora.

Zwróćmy również uwagę na to, że użycie jednego pokrętła do jednoczesnego odcięcia w dwóch punktach izolacji, eliminuje ryzyko błędu użytkownika. Każda potencjalna nieszczelność widoczna jest bowiem w pierwszym lub drugim punkcie izolacji. W przypadku wycieku w pierwszym lub drugim punkcie izolacji, para i kondensat są odprowadzane do atmosfery.

Warto pamiętać, że stacja dostępna jest w przyłączach spawanych SW i BW, gwintowanych BSPT, NPT i kołnierzowych wg EN i ANSI.

Stacja odwadniająca TVS-6000 - elementy
Zestawienie wszystkich elementów wchodzących w skład stacji TVS-6000

Podsumowując, stacje odwadniające TVS sprawiają, iż instalacje parowe, niegdyś długie i skomplikowane, teraz stają się proste i bezproblemowe. Dzięki zespolonym elementom z pewnością skracają instalację. Montaż odwadniacza następuje za pomocą dwóch śrub, dzięki temu odwadniacze możemy zastosować w każdej technologii.

 

Stacja odwadniająca, czyli innowacyjne rozwiązanie do pary wodnej

Najnowsze

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Armatura

Jak wybrać odwadniacz do wymienników ciepła?

Kontynuując temat odwadniania systemów parowych, zajmiemy się dziś problemem dobrania prawidłowego odwadniacza do wymienników ciepła. Poruszyliśmy już kwestię odwadniania rurociągów przesyłowych, kociołków parowych, dziś podpowiemy

Czytaj więcej »
Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco