praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Odwadniacze – ich diagnostyka i prawidłowe zarządzanie instalacją pary i kondensatu

Diagnostyka odwadniaczy parowych z narzędziem do ich zarządzania to innowacyjne połączenie, które możesz zastosować w swoim zakładzie już dziś. Tego typu rozwiązanie to przede wszystkim możliwość zmniejszenia strat energii oraz potężna broń w walce o efektywność i stan środowiska naturalnego. Bo odwadniacze i ich stan to sprawa kluczowa.

Odwadniacze – inteligentne rozwiązanie w ich diagnostyce

SAGE® to zaawansowany software, dzięki któremu możemy diagnozować posiadane odwadniacze. Dzięki niemu dokładna diagnostyka odwadniaczy i ciągłe analizowanie danych związanych z systemem odwadniania instalacji parowych nie stanowią już problemu. Użytkownik ma możliwości stworzenia bazy odwadniaczy, które można pogrupować wedle typów, rodzaju przyłączy, marki i poprawności działania. Może również sprawdzać ich żywotność, otrzymywać wykresy, dokładne raporty i przebieg ich pracy. Wszystkie dane są bezpieczne i chronione. System zbudowany jest na uznanych platformach technologicznych i obsługiwany z centrum danych poziomu 3+, zapewnia 99,982% czasu sprawności. Ponadto zapewnione jest szyfrowanie https i zgodność z SSAE 16, a kopie zapasowe są zautomatyzowane. Dostęp do programu możliwy jest zarówno na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu Android i Apple, jak i urządzeniach stacjonarnych. Istotne, że dostęp ten możliwy jest również, gdy urządzenie nie jest połączone z Internetem. Aplikacja do mobilnego wykorzystania SAGE® posiada intuicyjny interfejs użytkownika i sprawia, że możemy ręcznie zaktualizować stan odwadniaczy.

Odwadniacze - diagnostyka w programie SAGE®
Odwadniacze – diagnostyka w programie SAGE®

 

Diagnostyka odwadniaczy za pomocą wersji mobilnej i urządzeń stacjonarnych

Dzięki oprogramowaniu w prosty sposób możemy stworzyć bazę odwadniaczy oraz pogrupować je według lokalizacji, budynków czy wydziałów. Pamiętajmy, że korzystając z wersji mobilnej, mamy do dyspozycji uproszczoną wersję – aplikacja na telefonie służy przede wszystkim do zbierania danych na obiekcie i eliminowania ich dublowania. Odwadniacz możemy wpisać do dowolnej grupy, wybierając jego producenta, typ, model, rodzaj i wielkość przyłącza, ciśnienie robocze. Możemy zrobić również jego zdjęcie. Ponadto mamy możliwość opisać każdy odwadniacz – jakie ma zawory odcinające,  zaznaczyć czy jest obecny filtr siatkowy czy zawór zwrotny.

SAGE - aplikacja na telefonie do zarządzania i diagnostyki odwadniaczy
SAGE – aplikacja na telefonie do zarządzania i diagnostyki odwadniaczy

Na komputerze, SAGE® to zaawansowany program, który służy do analizy danych dotyczących zebranych odwadniaczy oraz generowania raportów. Użytkownik ma możliwość obserwacji trendów zużycia pary oraz monitorować sytuacje na liniach pary i kondensatu. Raporty natomiast dostarczają szczegółową wiedzę o typach i rodzajach odwadniaczy zastosowanych do konkretnej aplikacji oraz ewentualnych stratach finansowych.

Obraz z analizy trendu zużycia pary
Obraz z analizy trendu zużycia pary
Diagnostyka odwadniaczy  – Tester SAGE UMT®

Mobilnym narzędziem do diagnostyki odwadniaczy jest tester SAGE UMT®. Urządzenie korzysta z metodologii pomiarów temperatury i ultradźwięków. Automatycznie dostarcza wiarygodne, powtarzalne wyniki, jednocześnie minimalizuje błędy ludzkie podczas przeprowadzanych badań. Posiada wbudowane sensory do pomiaru temperatury i ultradźwięków, czytnik tabliczek RFI (Radio Frequency Identyfication), za pomocą których w bardzo prosty sposób możemy zidentyfikować odwadniacz.

Przenośny tester SAGE® UMT do diagnozowania odwadniaczy
Przenośny tester SAGE® UMT do diagnozowania odwadniaczy

Tester łączy się z programem SAGE® za pomocą bluetooth’a i wyposażony jest w baterię wytrzymującą do 10 godzin pracy bez konieczności ładowania. SAGE® UMT uruchamiany jest za pomocą jednego przycisku lub poprzez aplikację w telefonie. Ponadto wyposażony jest w kaburę, która służy do łatwego przechowywania podczas przemieszczania się po obiekcie. Istotne jest również to, że tester diagnozuje każdy typ odwadniacza wszystkich producentów na rynku.

Dzięki oprogramowaniu i testerowi SAGE® UMT w łatwy sposób można zarządzać utrzymaniem ruchu, diagnozować aktualny stan odwadniaczy, weryfikować prawidłowość ich doboru dla danej aplikacji, sprawdzać ich żywotność i przede wszystkim zmniejszać straty energetyczne. Zaznaczyć należy, że SAGE® podnosi zarządzanie systemem parowym na nowy i przełomowy poziom.

Odwadniacze – ich diagnostyka i prawidłowe zarządzanie instalacją pary i kondensatu

Najnowsze

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Armatura

Jak dobrać odpowiedni zawór regulacyjny?

Zawór regulacyjny jest urządzeniem, które reguluje przepływ w rurociągu. Wiele zakładów przemysłowych posiada rozbudowaną sieć rurociągów do transportu mediów potrzebnych do prowadzenia działalności produkcyjnej. Zawór

Czytaj więcej »
Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco